Výrobky s příběhem

Velmi podobnou filozofii jako má Handmade market má i náš další partner, centrum Zdravé já. Nachází se v něm kamenný obchůdek a sídlo eshopu vyrobkyspribehem.cz.  Zmiňovanou filozofií je především podpora místních výrobců.

Obchod nechce být jenom další zdravá výživa. Jeho filozofií je nabízet výrobky, které mají příběh. Na trhu je spousta malých výrobců, kteří umí vyrobit kvalitní a lokální výrobky, ale často nemají prostor pro nákladnou reklamu a marketing. ”S těmito lidmi se potkáváme a mluvíme s nimi a pokud nás jejich produkt osloví, zařadíme jej do nabídky. Díky tomu můžete ochutnat mléčný karamel, řepný sirob, bylinkové sirupy, “italské” těstoviny. Vyzkoušet můžete také mýdla či českou drogerii”, říká majitelka obchodu, Hana Halaštová.

Interiér obchodu http://www.vyrobkyspribehem.cz/

Rozhodujícím kritériem pro navázání spolupráce je kvalita a lokálnost. Velkou část klientely totiž tvoří maminky nakupující pro své děti a rodiny.  Kromě široké škály hotových výrobků, spolupracujeme také s farmáři z našeho okolí. Díky nim prodáváme farmářské bedýnky plné sezónní zeleniny. Tam, kde nejde najít produkt lokální, hledáme maximální kvalitu. Příkladem jsou různé druhy oříšků či sušeného exotického ovoce.

Zakladatelka obchodu si moc dobře uvědomuje, že zdraví nás všech se odvíjí od zdravé přírody, a tak hledá cesty, jak se o naši planetu starat. Logickým krokem byla snaha ušetřit obalový materiál, který je v obchodě všudypřítomný. ”Dnes už u nás nakoupíte do vlastní nádob, papírových sáčků nebo skleněných obalů. Pro ty z vás, kteří nemají trpělivost užít si bezobalový nákup, vytváříme vlastní řadu výrobků balených ve skle nebo v kompostovatelných obalech.” Popovídat si s majitelkou o této tematice budete mít možnost přímo na Handmade marketu v Rožnově i ve Frenštátě, kde bude přítomna.

Protože se pomalu blíží Vánoce, přizpůsobili jsme také v našem obchodě sortiment tomuto krásnému období a připravili jsme edici vánočního zboží. Na Handmade market přivezeme vanilkový cukr s pravou vanilkou, sadu na svařákový sirup s receptem, dárkové oříškové kornouty a sklenice, lokální sušené ovoce – jablíčka, švestky, hrušky, a hlavně naši žhavou novinku – 6 směsí na bezobalové vánoční pečení.


****************************************************************
Hanka nám o sobě napsala: Patřím do skupiny Zdravé Já (www.cititsedobre.cz) a mou doménou je informatika. 🙂 Kromě informací v elektronické podobě mám na starost i nový internetový obchod, který vám nabídne výrobky od firem Missiva, Mixit a další. Více najdete na www.vyrobkyspribehem.cz.

Naviděnou v Rožnově pod Radhoštěm.