Víkendový Market v Brillovce

Rožnov o víkendu ožije dnes už tradičním Marketem, ale v tak trochu jiném kabátu. Poprvé od roku 2013, kdy se Handmade market konal poprvé, totiž změní místo konání. Letos budou mít návštěvníci možnost prozkoumat během dvou dní nejen desítky prodejců a jejich výrobky, ale také prostory nově zrekonstruované Brillovky.

 

 

Vchod  do Brillovky z ulice Bezručovy

V sobotu i v neděli otevíráme pro návštěvníky v 9:00 a na místě budeme do 17:00. Těšit se můžete nejen na spousty krásných výrobků, ale také na fajn občerstvení, které jsme připravili ve spolupráci s místními podniky.

KDE PŘESNĚ MARKET NAJDU?

Ke vchodu do budovy se lze dostat z více směrů. Jednou z možností je z ulice Bezručovy (od kina), kde záchytným bodem pro návštěvníky bude papírnictví Brillovka. Vchod do něj i do budovy, kde se výstava koná, je po pravé straně průchodu. Před vámi uvidíte také dvůr, kterým lze projít skrz směrem do kavárny Jannie´s coffee house.

Vchod od parkoviště okolo Jannie´s coffee house

Tu doporučujeme o víkendu rozhodně navštívit. Krom výborné kávy a dezertů bude k mání také několik pokrmů asijské kuchyně. Vyberte si výbornou Pho Bo (obrovská porce hovězí polévky s nudlemi a masem) nebo třeba asijské curry s kokosovým mlékem či sushi. 

Pokud pojedete autem a zaparkujete na parkovišti, které náleží budově Brillovky, pak nejprve projdete průchodem okolo výše zmíněné kavárny a pak projdete šikmo nádvořím k dalšímu průchodu. Uvidíte prosklenou část budovy se schodištěm. Do 3. patra nemusíte nutně chodit pěšky, zvolit můžete výtah. 

Průchod nádvořím od Jannie´s coffee house

 

CO LETOS NA MARKETU NAJDU?

V rámci Marketu se můžete těšit na doprovodné aktivity. Na místě budou k dispozici workshopy, u kterých si vyhrají především děti. Ty se na chvíli zabaví a vy si budete moct projít nabídku našich tvůrců.

Složení tvůrců, kteří budou vystavovat se každý den liší, takže každý den uvidíte něco jiného. Přesný seznam najdete zde:

Na místě se prostřídá více než 40 tvůrců, takže doporučujeme zvolit víkendové vstupné ve výši 50,-. Vstupné na jeden den pak bude tradičních 30,- za osobu. Děti do 14-ti let, včetně vstupné neplatí. Náramek, který dostanete na ruku vás opravňuje k opakovanému vstupu na výstavu.

 

KDY NEJLÉPE NA MARKET DORAZIT?

Z minulých ročníků máme zkušenost takovou, že největší počet návštěvníků dorazí hned v ranních a dopoledních hodinách. Pokud jedete autem a zvažujete návštěvu dopoledne, nechejte kabáty tam. Na místě bývá horko. 

Pokud máte v plánu vyhnout se davům, doporučujeme návštěvu v hodinách okolo oběda či odpoledne.