První letní market ve Valašském Meziříčí

První letní market

Den se se dnem sešel a máme skoro léto. Poslední dva měsíce utekly ani nevíme jak a pomalu se vracíme zpět do normálního života. Vládní omezení uplynulých týdnů nám neumožnily konání už naplánovaných akcí Handmade market a my jsme byli nucení podřídit se situaci a akce odvolat.

Protože se ale věci neustále mění, nezahálíme a reagujeme jak na veškeré změny, tak na vaše přání. Výsledkem je nový, “mladší brácha” Handmade marketu,  jménem První letní market.

V čem bude tedy rozdíl? 

Protože je (prozatím) stále nutné dodržovat rozestupy mezi prodejci i volně se pohybujícími účastníky akcí, rozhodli jsme se akci uspořádat poprvé venku. Čerstvý vzduch a podstatně více prostoru k pohybu byly rozhodující pro náš nový koncept.

Druhým rozdílem je, že na letní akce nebude vybíráno žádné vstupné pro návštěvníky. Chceme tak nejen podpořit návštěvnost, ale také povědomí “náhodných kolemjdoucích” o lokálních českých výrobcích.

Nově se můžete těšit na foodtrucky, tedy vozy s občerstvením. Prozatím však není možné zřízení posezení ke konzumaci jídla, takže stále platí režim “s sebou”.

Kdy se můžu přihlásit jako prodejce?

Prodejci se budou moci hlásit přes přihlášku, kterou zveřejníme nejpozději v neděli. I zde se projeví výrazné změny, hlavně co se nároků na vybavení jednotlivých prodejců týče, protože nejsou k dispozici stoly, jak je to běžné v kulturních zařízeních.

Kde přesně bude První letní market?

Úplně první akci můžete navštívit už příští měsíc, 27.6. 2020 na městské tržnici “pod mostem”, nedaleko Krásenského pivovaru ve Valašském Meziříčí. Další města jsou v jednání, ale počítáme s minimálně třemi různými místy, takže je rozhodně na co se těšit.

Pevně věříme, že si nový koncept zamilujete, stejně jako klasický indoorový Handmade market a užijete si hezké chvilky strávené objevováním českých výrobků i skvělých pochoutek!

Naviděnou ve Valmezu!