Workshop s Baleno krásně

Letos počítejte s tím, že Handmade market nabídne spousty zajímavých workshopů, ale nově také třeba občerstvení. Jako první uvádíme workshop, který proběhne pod vedením Lucky Vašinové. Lucii jsme mohli kdysi potkat na jednom z prvních Handmade marketů coby prodejkyni potřeb pro novopečené maminky, Joli Petit. Tehdy ale moc úspěchu nesklidila. O to zajímavější je, že se tímto dílčím neúspěchem nenechala odradit, a dnes úspěšně vede docela nový projekt pod názvem Baleno krásně. O co jde, jsme se zeptali přímo Lucie.

Lucie Vašinová, zakladatelka studia Baleno krásně

Můžeš nám představit sebe a také projekt Baleno krásně?

Neházejme hned flintu do žita (smích). Značku ergonomických moderních látkových plen Joli Petit jsem založila před 6 lety a stále u maminek sklízí velký úspěch a úspěšně v její tvorbě pokračuji. Já tento způsob přebalování se speciálními doplňky pro maminky nazývám elegantním přebalováním. Snoubí v sobě totiž design, vkus a šetrnost k přírodě.

Právě díky vývoji této značky vznikl projekt Baleno krásně. Na doplňky k přebalování jsem právě před 6 lety vybrala nádherné a kvalitní látky od zahraničních designérů a tiskařských firem. Souběžně mě v tuto chvíli napadla myšlenka o vytvoření vlastní autorské kolekce. Pořád to tak nějak viselo ve vzduchu a po 5 letech nás osud spojil s velmi talentovanou návrhářkou dohromady. Spojily jsme své síly a vznikly první návrhy.

Ale ještě než jsem stihla látky potisknout, skončily motivy na balicích papírech.

Proč zrovna papír, a ne třeba tašky?

Zrovna v té době jsem totiž úplně vypustila z obalového materiálu, ve kterém posílám balíčky maminkám poštou plast a nakoupila papírové krabice. Když jsem do nich plenky zabalila, něco tomu chybělo, a tak jsem nechala vyrobit balicí papíry právě s těmito návrhy a „nudné“ krabice balila do něčeho co má šmrnc a co ani česká pošta neroztrhá. Jsou totiž vysokogramážní a velmi kvalitní. A tak i z dálky mohlo maminkám dorazit domů překvapení. Takový malý zabalený dárek. A ten pocit radosti a úsměvu, který si představím, když se objeví na tváři někdy třeba dost unavené maminky, je pro mě velmi naplňující.

Balicí papíry se tak líbily a maminky chtěly pro sebe i archy navíc, že jsem se rozhodla založit samostatnou značku. Nyní je studio Baleno krásně navíc i pomocníkem pro kohokoli, kdo chce navrhnout krásné vzory pro své produkty či obalový materiál.

Víš, co se týče toho „neúspěchu“ myslím si, že jsem tehdy nebyla v pravou chvíli na správném místě a lidé si zkrátka chtěli před Vánocemi kupovat jiné zboží, než dětské plenky. Což jsem ale ještě před pár lety jako účastník Handmade marketu nevěděla. Ručně a s láskou vyráběné jsou, to ano, ale pochopila jsem, že si jdou lidé právě v tomto ročním období zkrátka pro jiné zboží.

Na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit v rámci Tvé účasti na Handmade marketu?

Letos jsme ve studiu Baleno krásně vytvořili elegantní a stylovou vánoční kolekci „Večer splněných přání“, takže určitě bude na výběr z vánočních motivů prémiových balicích papírů jak pro ženy, tak i pro muže. Což věřím, že zákazníci ocení. Vytvořili jsme vzory speciálně dámské a pánské. Pak také vzory neutrální, tzv. unisex a v neposlední řadě jako novinka je tzv. půlený arch, kde jsou 2 trendy vzory vedle sebe. Arch pak můžete jednoduše rozpůlit a získat tak 2 vzory za 1 cenu. Anebo právě naopak a balit jeden dárek odvážně do archu se 2 vzory. Trošku do toho zkrátka sáhnout uměním. V kolekci „Večer splněných přáních“ najdete také unikátní Stickers! a jmenovky ve tvaru baněk. Jmenovky vynikají svou sladěností a také širokou škálou barev a dezénů. Na Handmade marketu jich nabídneme přes 20 variant, které dokonale ladí k balicím papírům i Stickers!.

Návštěvníci Hand made marketu se tedy mohou těšit nejen na to, že si mohou stylově vyřešit Vánoce na jednom místě, ale také se zúčastnit praktického workshopu pod mým vedením, kde se naučíme s touto kolekcí jednoduše a zábavně pracovat. Celá kolekce je založena na jednoduchosti a hravosti. K tomu se naučíme pár tipů, jak dárečky balit, a pak už zbývá jen stylově zabalený dárek posadit pod stromeček.

Musí si návštěvníci nosit na Tvůj workshop něco speciálního?

Pokud máte již nakoupené dárky pod stromeček, vezměte je s sebou, budeme balit přímo je! Jinak není třeba nic speciálního.

Nějaká rada na závěr pro ty, co budou váhat, zda se na workshop přihlásit?

Hlavně se toho nebát! Workshop si užijeme, dáte si kafčo, zákusek a navíc Vámi zabalené dárečky budou vypadat jako od profíka 😊.

Workshop bude probíhat pouze v Rožnově pod Radhoštěm v předem určené časy. Na workshop bude nutné závazně se přihlásit. Podrobnější informace o časech a ceně kurzu zveřejníme do konce října.