Kavárna Lujza – stylovka pro fajnšmerky

Světlý stylový interiér, výborná káva, příjemné prostředí a chutné snídaňové menu. Když si přimyslíte ještě příznivé ceny a nabídku vybraných českých vín, dostanete ráj na zemi pro všechny kavárenské povaleče a milovníky vína. Ano, to je Lujza Speciality Coffee, BEER & Wine.

Nová kavárna v budově Soukromé školy cestovního ruchu v Rožnově pod Radhoštěm otevřela návštěvníkům své dveře poprvé v květnu, ale už si pomalu získává stálou zákaznickou základnu. Čemu za to vděčí?

Kavárna přichází s konceptem postaveným na výběrové kávě z vlastní pražírny a vlastním brandem jménem “zrnková”. Na pultě najdete jejich vlastní espresso blend LUJZA, který se skládá z káv Cuba Serrano Lavado a Brazil Santos flor de Mocoa. Na webu www.sikavopic.sk si můžete prohlédnout kompletní nabídku káv a pak je třeba zakoupit přímo v podniku.

Kávu zde připravují také alternativními metodami přípravy a řadí se tak k tzv. “third wave coffee” podnikům. Skuteční milovníci kávy tak na baru objednají V60, aeropress nebo cold brew. Jako třešinku na dortu mezi kávami nesmíme zapomenout na cappucinno inverso – studené mléko a našlehaná kávová pěna je opravdový

Ač majitel kavárny pochází ze Slovenska, dala by se kavárna nazvat “lokalpatriotem”. V menu totiž najdete produkty menších lokálních firem. Mléko a sýry z nedaleké farmy a vybraná vína z oblasti Pálavy a Mikulovska jsou zárukou kvality.

Co se výroby zákusků týče, kladou v Lujze také důraz na kvalitu surovin. V nabídce najdete cheescaky, lehké Pavlovy, francouzské makronky nebo brownies a spousty dalších.

Koncept kavárny LUJZA coffee, beer & wine byl nedávno úspěšně rozšířen o fantastické snídaně a úroveň kavárenských snídaní v okolí tak získala zcela novou úroveň. Snídaňové menu obsahující kávu dle výběr, džus a samotnou snídani je nejen cenově výhodné, ale hlavně chuťově vyšperkovavé. Vybrat můžete z několika snídaní od vejce benedikt, přes luxusní vafle s mascarpone, ořechy javorovým sirupem až po českou klasiku v podobě chleba ve vajíčku podle 50 let starého valašského receptu. A to samozřejmě není zdaleka vše.

Ani večer nepřijdete zkrátka. Aperol Spritz anebo svěží Hugo potěší nejednu dámu. Lujza coffee, beer & wine má zkrátka co nabídnout a i když je mimo centrum města, jistě stojí za návštěvu.