CO JE TO MARKET

Prodejní výstava lokálních tvůrců, event s pohodovou předvánoční atmosférou, moderní trh s tím nejlepším, co nabízí místní výrobci. Tak by se dal charakterizovat Handmade Market. Na akci pečlivě vybíráme nejrůznější výrobky od kosmetiky, přes oblečení, doplňky do domácnosti až po šperky nebo různé pochutiny. Důležitý je originální design, provedení a především původ výrobků.

 

Kromě samotného prodeje zde probíhá také doprovodný program. V minulosti měli návštěvníci možnost účastnit se řady kreativních workshopů a vytvořit si tak nejrůznější šperky, přáníčka, tašky, vyzkoušet si techniku drátování atd. Market je místem, kde se lidé schází, potkávají se se známými nad šálkem dobré kávy, tvoří a poznávají osobně výrobce, od kterých nakupují.

 

HM se koná vždy v krytém prostoru, aby prodejců, ale i návštěvníkům byl zajištěn veškerý komfort a zázemí. Vstupné na akci je symbolické, ve výši 30,-/osobu. Děti samozřejmě vstupné neplatí. Akce se koná pravidelně v předvánočním období a to od roku 2013. První roky se konala pouze v Rožnově pod Radhoštěm, další roky se pak rozrostla do sousedního Frenštátu. Letos poprvé se potkáme na 3 místech – opět v Rožnově pod Radhoštěm a nově taky na Vsetíně a ve Frýdku-Místku.

 

 


Přesvědčte se, že stylový šperk, oděv či bytový doplněk může vyrábět třeba i Váš soused nebo kolegyně z práce!

Frýdek-Místek: 16.11.2019, Národní dům

Rožnov pod Radhoštěm: 23.-24.11.2019, Brillovka

Vsetín: 15.12.2019, DK Vsetín